Pravda o Trumpových clách

Zníženie taríf na úroveň pred rokom 2016 uviedlo iba 5% amerických finančných riaditeľov ako problém, ktorý by chceli vidieť z obchodnej dohody s Čínou. Elimináciu taríf uviedlo len 5% finančných riaditeľov v USA.

zisk
 
Nedávne titulky citujúce Trumpovu administratívu naznačili, že obchodná vojna sa blíži ku koncu, a čínski predstavitelia sú stále naplánovaní na stretnutie vo Washingtone v piatok, dokonca aj po Trumpovej tarifnej hrozbe. Najväčšou vecou, ​​ktorú americké spoločnosti hľadajú z obchodnej dohody, je „zvýšené presadzovanie amerických patentov a ochranných známok“, ktoré uviedlo 40% finančných riaditeľov. Ďalších 30% uviedlo zvýšený prístup amerických spoločností k čínskym trhom.
 
V regióne Európy, Blízkeho východu, Afriky a Ázie a Tichomoria je však problematika ciel oveľa väčšia. Štyridsať percent finančných riaditeľov EMEA uviedlo zníženie taríf ako emisiu č. 1 a ďalších 20% finančných riaditeľov EMEA uviedlo zrušenie všetkých taríf. V Ázii 30% finančných riaditeľov uviedlo zrušenie všetkých taríf, pretože to, čo by ich spoločnosti chceli vidieť najviac, vyjde z obchodnej dohody.
 
CNBC Global CFO Rada predstavuje niektoré z najväčších verejných a súkromných spoločností na svete, spoločne správu takmer 5 biliónov $ v trhovej hodnote v celom rade odvetví. Prieskum v druhom štvrťroku 2019 sa uskutočnil od 23. do 30. apríla medzi 45 členmi rady.

dohoda
 
Prečo veľké spoločnosti nemajú obavy o tarify
„Bez ohľadu na všetok hluk, tarify – aspoň doteraz – nezáležali na našom hospodárstve mimo poľnohospodárstva,“ povedal Derek Scissors, rezidentný odborník na konzervatívny think-tank American Enterprise Institute a expert na medzinárodný obchod. „Ak by prezident uplatnil všetky tarify, ktorým hrozí, bolo by to dôležité, ale teraz je to skôr o narušení dodávateľských reťazcov prechádzajúcich menšími ekonomikami.“